Глянець / Події / Коли буде Чорна п'ятниця й чого від неї чекати

01:25, 18.11.2022

 друкувати

закрити

Щороку наприкінці листопада увесь світ проводить великий розпродаж — Чорну п'ятницю. Українські торговельні мережі також беруть участь у цій масштабній акції. Крамниці, салони, розважальні заклади пропонують купувати товари з великими знижками. Кожна мережа самостійно визначає розмір знижок, а також початок і кінець розпродажу. Покупцям треба уважно стежити за новинами, аби не пропустити багато цікавого.


puerto-venecia-mall_interior.jpg (65.98 Kb)

Коли відбудеться розпродаж

Чорною називають пʼятницю, яка настає після американського свята — Дня подяки. Його святкують в останній четвер листопада, а розпродаж проходить на наступний день, тобто в останню пʼятницю місяця.

Раніше акція тривала лише одну добу, адже в суботу та неділю крамниці не працювали. Проте в Україні торговельні заклади відкриті у вихідні: людям, які увесь тиждень працювали на робочих місцях, зручно робити покупки саме у вікенд. Тож у нас традиційний чорноп'ятничний розпродаж триває 3-5 днів, іноді навіть довше.

Ще до початку акції магазини рекламують вигідні пропозиції в соціальних мережах, на власних інтернет-сайтах, у ЗМІ. Якщо ви плануєте скупитися в конкретній мережі, стежте за анонсами на сторінці. Звідти можна дізнатися, коли починається Чорна П'ятниця, які будуть спеціальні та обмежені пропозиції, а також про приємні сюрпризи для покупців. Наприклад, магазин Алло планує розпочати акцію вже 18 листопада і тішити клієнтів упродовж 10 діб, аж до 28 листопада.


Чому Чорна пʼятниця набула великої популярності

День подяки в Америці — одне з найулюбленіших свят. Його відзначають усі, незалежно від раси, релігійних поглядів, віку, статусу тощо. Саме тому традиція шопінгу в ці дні сформувалась природним чином. До Різдва залишається обмаль часу, тож люди купують подарунки для близьких саме в листопаді. Чим ближче до свята, тим менше часу на пошуки та вибір.

Тенденцію робити велику кількість покупок наприкінці листопада продавці помітили ще у XX сторіччі. Тоді вони й вирішили, що покупців можна стимулювати ще більше, якщо зробити знижки й відповідним чином оформити вітрини. З часом знижки до Дня подяки стали традицією, а потім отримали свою назву й поширилися Європою та Азією.

Чорна п’ятниця створює для покупців можливість:

Деякі мережі під час розпродажу запрошують виступити зірок естради, і покупці можуть відвідати концерт безкоштовно. Продавці теж полюбляють Чорну п'ятницю, бо сума виторгу за одну добу розпродажу може дорівнювати середньомісячним показникам.


Опубліковано 01:25, 18.11.2022, в журналі Глянець
Постiйна адреса статтi: http://glianec.com/novini/43904koli-bude-chorna-pyatnicya-i-chogo-vid-nei-chekati.html

 друкувати

закрити