Глянець / Фішки / Ірина Федишин висловила свою позицію щодо державної мови в Україні

08:21, 03.05.2022

 друкувати

закрити
4539_wyflymnilgrs2ioxaknbq6z53e1e9pg1h1srygvh.png (17.5 Kb)

Ірина Федишин родом з Львівської області та творить свою музику українською мовою та у житті також є українськомовною.

Тому артистка впевнено захищає позицію української мови у плані державної. Ірина відверто заявляє, що знає, як знищували українців за патріотизм, тому знає ціну любові до України.

"Тільки українська мова! Адже, коли я навчалась у школі, вчила історію України, і чітко пам’ятаю всі ті жахіття, які ще тоді творила радянська влада, більшовики проти українського народу, як вони винищували наших людей, як розстрілювали за те, що ми висловлювали будь-яку патріотичну позицію. Просто за те, що люди любили Україну. В принципі, що й зараз відбувається. Це геноцид. Тому що вбивають людей тільки за те, що вони українці, просто розстрілюють ні в чому невинних мирних людей, дітей", – сказала Ірина Федишин у програмі "Зірковий шлях".

Також Федишин додала, що мова це важлива складова народу, тому її тішить те, що українська стала більш популярною.

"Зараз рідною мовою говорить більше людей, вони самі зрозуміли, що ми повинні об’єднатися – це ще одна сходинка, яка робить нас сильнішими в цій боротьбі. Я розумію, що людям складно, дискомфортно спілкувалися. Але сьогодні – той час, коли треба щось змінювати, переходити певні бар’єри. І україномовні люди готові допомогти просто всім, чим можуть. Це важливо, і це потрібно робити. Тому що російська мова – це мова окупантів, це мова терористів, це мова тих людей, які сьогодні вбивають українців. І ця мова мені огидна", - додала Ірина.

А щодо російськомовного контенту Ірина відповідає так: "Після всіх цих жахіть, втрат… мені огидно слухати такі пісні, чесно. До війни у нас було дуже багато російськомовного контенту, тому ми змушені були це слухати. Але зараз я відмовляють від того. У мене з’явилося відчуття огиди, хоча раніше його не було", – зізналась Федишин.


Опубліковано 08:21, 03.05.2022, в журналі Глянець
Постiйна адреса статтi: http://glianec.com/fishka/42285irina-fedishin-vislovila-svoyu-poziciyu-szodo-derzhavnoi-movi-v-ukraini.html

 друкувати

закрити